Magiczny Sztorm - relacja na żywo (31.03.2012)

Mam przyjemność, chyba po raz pierwszy w historii turniejów Mordheim ;), poprowadzić relację na żywo z imprezy na łamach naszej klubowej strony internetowej.
 
Zapraszam do lektury i śledzenia przebiegu imprezy!
 
W Staromiejskim Domu Kultury zebraliśmy się już chwilę po 9:00, by na spokojnie rozstawić blaty, makiety i przygotować się do turnieju. Do 10:00 zebraliśmy się już w komplecie, by oficjalnie rozpocząć grę. W międzyczasie okazało się niestety, iż z grona osób zapisanych odpadła kolejna osoba, tym samym obniżając liczebność turnieju do 10 osób. Szkoda, ale żałować powinni przede wszystkim nieobecni, tym bardziej, iż nigdy nie wiadomo, kiedy kolejny turniej, zwłaszcza z takim wsparciem sponsorskim ;).
Rozpoczęliśmy rozgrywkę chwilę po 10:00, w dobrych i bojowych nastrojach wkraczając do ogarniętego "Magicznym Sztormem" Mordheim.
 
Lista obecności, band i ratingów prezentuje się następująco:
  1. Dwalthrim - Middenheim Mercenaries - RT 116
  2. Nahar - Marienburg Mercenaries - RT 123
  3. Telchar - Skaven - RT 109
  4. Panda - Averlanders - RT 103
  5. Leszczu - Carnival Of Chaos - RT 81
  6. Zasadzka - Skaven - RT 104
  7. Karl Franz - Witch Hunters - RT 106
  8. M.T. - Cult of the Possessed - RT 93
  9. Pizystrat - Pirates - RT 92
  10. Ulryk - Orcs & Goblins - RT 115
Harmonogram turnieju:
  • 9:30 - zbiórka i rozpoczęcie turnieju (rozstawianie blatów, makiet, figurek, dobór par itp.)
  • 10:00 - 11:30 - 1 bitwa
  • 11:45 - 13:15 - 2 bitwa
  • 13:30 - 15:00 - 3 bitwa
  • 15:00 - 15:45 - przerwa obiadowa
  • 15:45 - 17:15 - 4 bitwa
  • 17:30 - 19:00 - 5 bitwa
  • 19:15 - zakończenie turnieju, rozdawanie nagród, pamiątkowe zdjęcia... i sprzątanie.
Rozstawienie na pierwszą bitwę:

Rozgrywki - runda 1

Stół Gracz 1 Gracz 2
Stół 1 Daniel "Leszczu" Michał "Pizystrat"
Stół 2 Piotrek "Panda" Michał "M.T."
Stół 3 Darek "KarlFranz" Michał "Zasadzka"
Stół 4 Stasiek "Dwalthrim" Paweł "Nahar"
Stół 5 Robert "Ulryk" Michał "Telchar"

Wyniki po pierwszej bitwie:

Ranking - runda 1

Generał Miejsce MP DP suma DP bitwy
Michał "Telchar" 1 85 20 20
Darek "KarlFranz" 2 80 20 20
Paweł "Nahar" 3 79 20 20
Michał "M.T." 4 71 17 17
Daniel "Leszczu" 5 81 16 16
Michał "Pizystrat" 6 36 4 4
Piotrek "Panda" 7 20 3 3
Robert "Ulryk" 8 6 0 0
Stasiek "Dwalthrim" 9 5 0 0
Michał "Zasadzka" 10 2 0 0

Rozstawienie na drugą bitwę:

Rozgrywki - runda 2

Stół Gracz 1 Gracz 2
Stół 1 Michał "Telchar" Darek "KarlFranz"
Stół 2 Michał "Pizystrat" Robert "Ulryk"
Stół 3 Paweł "Nahar" Michał "M.T."
Stół 4 Daniel "Leszczu" Piotrek "Panda"
Stół 5 Stasiek "Dwalthrim" Michał "Zasadzka"
 
Wyniki po drugiej bitwie:

Ranking - runda 2

Generał Miejsce MP DP suma DP bitwy
Michał "Telchar" 1 159 39 39
Michał "M.T." 2 177 37 37
Daniel "Leszczu" 3 144 32 32
Darek "KarlFranz" 4 89 21 21
Paweł "Nahar" 5 82 20 20
Stasiek "Dwalthrim" 6 72 19 19
Michał "Pizystrat" 7 106 17 17
Robert "Ulryk" 8 54 7 7
Piotrek "Panda" 9 34 7 7
Michał "Zasadzka" 10 2 1 1

Rozstawienie na trzecią bitwę:

Rozgrywki - runda 3

Stół Gracz 1 Gracz 2
Stół 1 Piotrek "Panda" Michał "Zasadzka"
Stół 2 Daniel "Leszczu" Darek "KarlFranz"
Stół 3 Stasiek "Dwalthrim" Robert "Ulryk"
Stół 4 Michał "Telchar" Michał "M.T."
Stół 5 Paweł "Nahar" Michał "Pizystrat"
 
Wyniki po trzeciej bitwie:

Ranking - runda 3

Generał Miejsce MP DP suma DP bitwy
Michał "Telchar" 1 240 59 59
Daniel "Leszczu" 2 170 42 42
Paweł "Nahar" 3 184 40 40
Stasiek "Dwalthrim" 4 180 39 39
Michał "M.T." 5 183 37 37
Darek "KarlFranz" 6 112 31 31
Piotrek "Panda" 7 138 27 27
Michał "Pizystrat" 8 128 17 17
Robert "Ulryk" 9 60 7 7
Michał "Zasadzka" 10 14 1 1

Rozstawienie na czwartą bitwę:

Rozgrywki - runda 4

Stół Gracz 1 Gracz 2
Stół 1 Stasiek "Dwalthrim" Michał "M.T."
Stół 2 Robert "Ulryk" Michał "Zasadzka"
Stół 3 Michał "Telchar" Daniel "Leszczu"
Stół 4 Paweł "Nahar" Darek "KarlFranz"
Stół 5 Piotrek "Panda" Michał "Pizystrat"

Wyniki po czwartej bitwie:

Ranking - runda 4

Generał Miejsce MP DP suma DP bitwy
Daniel "Leszczu" 1 272 62 62
Michał "Telchar" 2 247 59 59
Michał "M.T." 3 256 52 52
Darek "KarlFranz" 4 194 47 47
Piotrek "Panda" 5 210 46 46
Paweł "Nahar" 6 221 44 44
Stasiek "Dwalthrim" 7 212 44 44
Robert "Ulryk" 8 135 27 27
Michał "Pizystrat" 9 130 18 18
Michał "Zasadzka" 10 14 1 1

Rozstawienie na piątą bitwę:

Rozgrywki - runda 5

Stół Gracz 1 Gracz 2
Stół 1 Daniel "Leszczu" Michał "M.T."
Stół 2 Michał "Telchar" Piotrek "Panda"
Stół 3 Darek "KarlFranz" Stasiek "Dwalthrim"
Stół 4 Paweł "Nahar" Robert "Ulryk"
Stół 5 Michał "Pizystrat" Michał "Zasadzka"

Dłuższa przerwa, która nastąpiła w relacji w tym dokładnie momencie spowodowana była ni mniej ni więcej tym, iż po bitwie piątej wypadki potoczyły się już bardzo szybko, nie pozostawiając czasu, by choć na chwilę usiąść przy komputerze i opublikować wyniki ostatniej bitwy, co czynię niniejszym dopiero teraz, już po powrocie do domu po jakże udanej imprezie.
 
Zatem nareszcie... wyniki po piątej i ostatniej bitwie:

Wyniki Turnieju "Magiczny Sztorm"

Miejsce Gracz Banda Duże Punkty
Małe Punkty
1 Michał "Telchar" Kloss
Skaven Clan Eshin 79 333
2 Daniel "Leszczu" Leszczyński
Carnival of Chaos 78 352
3 Stasiek "Dwalthrim" Kubiak
Middenheimers 63 300
4 Michał "M.T." Tybuś
Cult of the Possessed 56 288
5 Darek "Karl Franz" Kadukowski
Witch Hunters 48* 217
6 Robert "Ulryk" Młotkowski
Orc & Goblins 47 243
7 Piotrek "Panda" Dobosz
Averlanders 46 215
8 Paweł "Nahar" Höffner
Marienburgers 44 228
9 Michał "Zasadzka" Sołtyszewski
Skaven Clan Eshin 21 124
10 Michał "Pizystrat" Hara
Pirates 18 139
 *50,5 wraz z punktami Fair Play.
 
W tym miejscu chciałbym również dodać, iż niekwestionowanym zwycięzcą w naszym mini-plebiscycie "Fair Play" okazał się Darek "Karl Franz", którego w głosowaniu wymieniła cała piątka jego turniejowych przeciwników!
Nawiasem mówiąc, w trakcie głosowania "Fair Play" okazało się, iż mamy dodatkowego uczestnika, tajemniczego Rafała, którego wprawdzie nikt nie widział, ale który otrzymał 1 głos ;) (hmm... a może to dla Wielebnego Rafaela głos za jego kibicowanie w trakcie turnieju?).
 
Serdeczne gratulacje oraz podziękowania za udział w turnieju: przede wszystkim dla zwycięzcy, Telchara, ale również wszystkich pozostałych uczestników - za dobrą zabawę w przemiłej atmosferze, na której nie zaważyła nawet raczej skromna frekwencja (jak jednak wiadomo: nie ilość, a jakość!)!
 
Wielkie podziękowania należą się również wszystkim, którzy przyczynili się pod względem organizacyjnym do zaistnienia imprezy, czyli przede wszystkim samym uczestnikom, którzy aktywnie i chętnie pomagali w szeregu spraw okołoturniejowych takich jak np. transport makiet, blatów, układanie ich, sprzątanie itp. (wybaczcie, że nie wymienię tu każdej osoby z osobna, ale co tu dużo mówić: każdy z Was bardzo pomógł, każdy najlepiej zresztą wie, w czym najbardziej), oraz Staromiejskiemu Domu Kultury (z szczególnym uwzględnieniem Michała "Prezesa" Dyra) i wreszcie naszym Sponsorom, których loga i linki znajdują się pod niniejszą relacją!
 
Bardzo miło było Was znowu zobaczyć (niektórych nawet po paru latach przerwy) i świetnie się bawić w Waszym towarzystwie - mimo iż nie grałem, czerpałem wielką satysfakcję z faktu, iż impreza przebiega sprawnie, ciekawie i w radosnej atmosferze - to właśnie sprawia, iż wciąż uważam, iż takie turnieje zwyczajnie warto organizować!
 
Na zakończenie zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć z turnieju:


Sponsorzy:
alt alt alt

Szukaj

Ogłoszenia

Spotkania klubowe:

 

Wtorki, od godz. 19:00.

Soboty, od godz. 9:00.

Niedziele, od godz. 11:00.

 

(prosimy o upewnienie się, czy zajęcia w danym terminie nie zostały odwołane)

  

Pokazy i nauka gry:

 

[aktualnie brak zaplanowanych]

 

Warsztaty makietowe:

 

[aktualnie brak zaplanowanych]

 

***

Tu się spotykamy:

 

Staromiejski Dom Kultury w Warszawie,

Sala "Klubowa", I. piętro.

 

***

KLUBOWY KALENDARZ!

Pinterest!

Pinterest

DT na Facebooku

Kto online

Naszą witrynę przegląda teraz 51 gości 

Logowanie