Zestaw "wysp" do stołów "wodnych" w SDK

Chciałbym zaprezentować zestaw wysp umożliwiających kreowanie dowolnego terenu zawierającego wodę.
 
Cały pomysł opiera się nie na robieniu rzeki lub jeziora lecz odwrotnie na ustawianiu "wysp" reprezentujących grunt stały. W tym celu potrzebujemy błękitny (wodny) blat, w Staromiejskim Domu Kultury dysponujemy takimi dwoma, oraz szereg różnokształtnych "łatek" reprezentujących ziemię.
 
Do wykonania wysp wykorzystałem tkaninę w kolorze jasnobrązowym. Na jej odwrocie narysowałem interesujący mnie kształt, następnie przesmarowałem go klejem i pozwoliłem wyschnąć. Ten etap jest niezbędny by zapobiec rozwarstwianiu się tkaniny. Dzięki temu niezależnie od kierunku cięcia rant zabezpieczony jest klejem, a krawędź materiału nie ciapie się. Na koniec wyciąłem wyspę.
 
Wszystkie "łatki" są nie większe niż format A3 (29,7 x 42,0 cm), by przechowywanie było łatwe, a dowolności przy tworzeniu akwenów duża.

Wyróżniam trzy podstawowe typy wysp: narożniki -gdzie występuje jeden kąt prosty, krawędzie -gdzie występuje jeden odcinek prosty do umieszczania na brzegu stołu, oraz klasyczne wyspy -mające obły kształt do kreowania linii brzegowej.
 
Powstawanie łatek:
Wyspy 1
Wyspy 2
Wyspy 3
Wyspy 4
Wyspy 5
Przykładowe stoły:
Wyspy 6
Wyspy 7
Wyspy 8
Wyspy 9
Detale:
Wyspy 10
Wyspy 11
Wyspy 12
Wyspy 13
Pierwszą wadą jaką dostrzegłem to możliwość łatwego przesuwania tak powstałego terenu, ale przy dodaniu innych elementów stołu w postaci skał, domów itp. powinno zostać to wyeliminowane, a przynajmniej zniwelowane.
 
Czy taki sposób tworzenia terenu sprawdzi się? Dowiemy się niebawem, bo już od kwietnia, zestaw wysp będzie dostępny w Staromiejskim Domu Kultury, dlatego zapraszam serdecznie na grę i sprawdzenie osobiście.

Szukaj

Ogłoszenia

Spotkania klubowe:

 

Wtorki, od godz. 19:00.

Soboty, od godz. 9:00.

Niedziele, od godz. 11:00.

 

(prosimy o upewnienie się, czy zajęcia w danym terminie nie zostały odwołane)

  

Pokazy i nauka gry:

 

[aktualnie brak zaplanowanych]

 

Warsztaty makietowe:

 

[aktualnie brak zaplanowanych]

 

***

Tu się spotykamy:

 

Staromiejski Dom Kultury w Warszawie,

Sala "Klubowa", I. piętro.

 

***

KLUBOWY KALENDARZ!

Pinterest!

Pinterest

DT na Facebooku

Kto online

Naszą witrynę przegląda teraz 60 gości 

Logowanie