Renowacja makiet z SDQ part. IV

Na dniach udało mi się w końcu dopieścić i wykończyć kolejny makietowy pakiet z SDK-u, który został mi powierzony do wykonania odpowiedniego tuningu.
Tereny w wersji pierwotnej wykonał nasz kołchozowo-klubowy kolega "Talar", z którym zakładaliśmy Dębową Tarczę i odbywaliśmy pierwsze rozgrywki jeszcze w Domu Kultury Śródmieście, całe lata temu. Tradycyjnie skupiłem się na poprawie ich grywalności oraz odpowiednio mordheimowych smaczkach i ozdobnikach.
 
Makiety przeszły swoistą epopeję i wędrówkę przeróżnymi środkami transportu.
Najpierw Michał przywiózł je 1,5 roku temu na komorowskie granie pod chmurką czyli "Mordheim inna di yard". Tam przejął je Kapitan Hak, z którego mieszkania makiety trafiły na jakiś czas do SDQ. Następnie wróciły do Komorowa gdzie trochę nad nimi popracowałem. Gdy były skończone w 3/4 zaliczyły nasz ostatni turniej "Ryby i inne zjawiska pogodowe", po którym pojechały ze mną do Grodziska Mazowieckiego, aby stamtąd znów trafić do warsztatu w Komorowie. Po tych perypetiach i wojażach wreszcie udało mi się owe makiety dopieścić i wykończyć. Jak zwykle wykonanie zrobiłem w myśl zasady tanio-solidnie i grywalnie.
Trochę się rozpisałem, więc przejdźmy do prezentacji.
 
Na pierwszy ogień idzie zrujnowana wieża, która może być typową "zapchaj-dziurą" stołową w każdym okołomordheimowym settingu.
 
alt
alt
alt
alt
alt
alt
  
Gruz na podstawce daje odpowiedni cover i możliwość ew. ukrycia figurki/ek, a balkonik wypuszczenie kładki do najbliższego budynku.
 
Kolejną makietą, jaką się zajmowałem jest domek, który powstał z połączenia dwóch mniejszych budynko-przeszkadzajek. W chwili obecnej prezentuje się następująco:
 
alt
alt
alt
alt
alt
 
Następny jest domek, który skończyłem jeszcze w wakacje +/- w okolicach poprzedniej publikacji z serii tuningu klubowych makiet. Jest to makieta "talarowa," zatem łapie się jednak do dzisiejszego artykułu. Domki tego typu są typowym klasykiem, jaki przewija się w ogólnodostępnych tutorialach, które możemy znaleźć w sieci gdy szukamy inspiracji mordheimowo-makietowych.
Niestety zdjęcia są ciut gorszej jakości, robione moim poprzednim telefonem oraz o innej porze dnia, do tego w słońcu. Ogólny obraz makiety da się jednak wyłapać.
 
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
 
Zostały mi do zaprezentowania jeszcze dwie makiety, z których jestem najbardziej zadowolony.
Pierwszą z nich to pomnik, który na turnieju dostał roboczą nazwę "Pogrom...", wiadomo kogo ;)
 
alt
alt
alt
alt
alt
alt
 
Nadmienię, iż wszystkie newralgiczne elementy figurek na pomniku są ponawiercane i przypinowane.
 
Ostatnią makieta jest dość sporawa kamienica, której efekt końcowy przerósł moje wstępne założenia tuningowe. Jestem z niej bardzo zadowolony i jest to chyba jeden z bardziej grywalnych domków jakie wykonałem do Mordheim. Układ podłóg oraz balkoników będzie pozwalał na doprowadzenie do tegoż domku kładek z czterech różnych stron stołu. Zatem makieta idealnie nadaje się do zainstalowania w samym środku pola bitwy.
Zapraszam do obejrzenia zdjęć:
 
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
 
Na koniec pozwolę sobie zrobić małe podsumowanie tego cyklu, małe ponieważ kolejne makiety do przeróbek już się pojawiają na moim modelarskim horyzońcie.
 
Makiety z SDQ tuninguje już od blisko półtora roku. Właśnie policzyłem, ze razem z Kapitanem Hakiem i Panem Rybą mamy w naszych warsztatach ok. 20 skończonych makiet, które po pomalowaniu i wykończeniu wniosą nową jakość do naszych klubowych rozgrywek, oraz tak potrzebny powiew świeżości wśród SDK-ch zasobów makietowych.
Jeśli tylko nasz "makietowy trud" spotka się w klubie z odpowiednim szacunkiem i nikt nie będzie upychał tych makiet na siłę "kolanem" w szafach i innych skrzyniach przeznaczonych  do przechowywania klubowych terenów, to powinny nam one posłużyć jeszcze przez długie lata. :)
 
Mam nadzieję, że ta partia makiet wam się podoba , i że udało mi się kogoś zainspirować do własnych pomysłów i prac modelarskich.

Szukaj

Ogłoszenia

Spotkania klubowe:

 

Wtorki, od godz. 19:00.

Soboty, od godz. 9:00.

Niedziele, od godz. 11:00.

 

(prosimy o upewnienie się, czy zajęcia w danym terminie nie zostały odwołane)

  

Pokazy i nauka gry:

 

[aktualnie brak zaplanowanych]

 

Warsztaty makietowe:

 

[aktualnie brak zaplanowanych]

 

***

Tu się spotykamy:

 

Staromiejski Dom Kultury w Warszawie,

Sala "Klubowa", I. piętro.

 

***

KLUBOWY KALENDARZ!

Pinterest!

Pinterest

DT na Facebooku

Kto online

Naszą witrynę przegląda teraz 75 gości 

Logowanie