Kampania BTB - relacja z dwunastej bitwy (11.02.2014)

W dniu 11 lutego 2014 r. odbyła się dwunasta bitwa w klubowej kampanii Border Town Burning. Zdjęcia z potyczki znajdują się w klubowej galerii: http://debowatarcza.vot.pl/spotkania-klubowe/category/173-20140211-staromiejski-dom-kultury, natomiast poniżej przedstawiamy relacje uczestników, zamieszczone na forum Azylium.

Obecni gracze i rozgrywane scenariusze:

  • Skavenblight (Ogre Maneaters) vs Catachanfrog (Witch Hunters) - Chaos Dragon Hunt
  • Necroduckey (Orcs & Goblins) vs Telchar (Merchant Caravan) - The Blockade
  • Kapitan Hak (Carnival of Chaos) vs Fanatyk (Dwarf Treasure Hunters) - Kidnapped!*

* - bitwa tutorialowo-treningowa, poza kampanią.

 

Smok Chaosu był piękny. Szkoda było go ubijać, ale takie jest życie... na Pustkowiach Chaosu nic nie jest wieczne. W tym ich zakątku widać było, jak mroczne siły wyssały z różnych wymiarów elementy terenu - drzewa, góry, opustoszałe budynki... i starą, opuszczoną karczmę, którą zajął potwór i zaanektował na swoje leże.

Dzielne ogry i niemniej dzielni łowcy czarownic postanowili zawiązać sojusz w imię wspólnego interesu, jakim jest niszczenie Chaosu. Jedni, prowadzeni gorliwą wiarą w Sigmara, drudzy, prowadzeni gorliwą wiarą w istotną rolę dobrego odżywiania (i Cesarza, który za to płaci). Nikt nie wiedział, jak silny jest smok. Potężne cielsko było widać z daleka... idealnie wystawione na strzał, z czego skorzystali łowcy (ogry też próbowały, ale bez skutku). Efektem tego było potężne osłabienie smoka, nim doszło do jakiejkolwiek walki wręcz.

Nagle naszą uwagę przyciągnął demoniczny wierzchowiec, który pojawił się na tym zapomnianym przez bogów skrawku ziemi równie nagle, jak wszystkie inne stworzenia i przedmioty na ziemiach rządzonych przez Chaos. Przeszło nam przez myśl schwytanie go i wystawienie na sprzedaż... ale koń równie szybko zniknął, pozostawiając za sobą tylko mroczny cień i mgłę tajemnicy.

Smok zionie! Olaboga, ratuj się, kto może! A nie... to tylko czkawka. Nikt nie zginął. W porządku, kontynuujmy. Rychło ogry weszły w bezpośrednią walkę z potworem. Posypał się grad ciosów, z których dwa były dla smoka odczuwalne. Nie zdążyły niestety się rozkręcić, bo chwilę później potwór padł z rąk łowców czarownic, dzięki czemu przypadły nam w udziale łupy z jego leża.

Łupy okazały się bogate, ale nie było tam nic, co można zjeść! Ogry, zrezygnowane, zabrały tylko jedwabną szmatę w celu wymiany jej na jedzenie oraz ładną, błyszczącą zbroję, która - tego byli pewni - bardzo spodobałaby się Cesarzowi.

***
Czyli po ludzku: 1 CP za rozegranie i 5 za zdobycie artefaktu ;).
Nikt nie zginął, eksploracja ładna dla obu stron. I tylko jakoś tak smoka szkoda, szybko padł...

Skavenblight

 

Kurde znowu nie udało mi sie dotrzeć :(.

Vercy

 

Tak jak napisała Natalia - nic dodać nic ująć. Od siebie dodam, że zabicie smoka było chyba jedną z łatwiejszych rzeczy w tej kampanii. W sumie cóż smok mógł zrobić przeciwko wspólnej szarży przypakowanych ogrów i (prawdziwej) elity (jedynego i prawdziwego) Imperium.
Smok odleciał (tak, wolę tę wersję) i zostawił swoje skarby do podziału (jak wyżej). Jeżeli jakiś kupiec chce kupić 2xcathayan silki to są na sprzedaż.

Smok siedzi u mnie na biurku i patrzy niewidzącym wzrokiem.
Po jego policzku spływa łza.
Łza niewinnego, skrzywdzonego smoka, który już nigdy nie będzie taki sam....

Catachanfrog

 

Szukaj

Ogłoszenia

Spotkania klubowe:

 

Wtorki, od godz. 19:00.

Soboty, od godz. 9:00.

Niedziele, od godz. 11:00.

 

(prosimy o upewnienie się, czy zajęcia w danym terminie nie zostały odwołane)

  

Pokazy i nauka gry:

 

[aktualnie brak zaplanowanych]

 

Warsztaty makietowe:

 

[aktualnie brak zaplanowanych]

 

***

Tu się spotykamy:

 

Staromiejski Dom Kultury w Warszawie,

Sala "Klubowa", I. piętro.

 

***

KLUBOWY KALENDARZ!

Pinterest!

Pinterest

DT na Facebooku

Kto online

Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości 

Logowanie