"Frostgrave" - relacja z pokazu gry

Niedawno w naszym klubie odbył się pokaz "Frostgrave" – stosunkowo nowej gry skirmishowej, wydanej w ub. roku, w której prym wiodą magowie.

Pokaz przeprowadził Karol „Gervaz” Siadul, który w bardzo przystępny sposób wyłożył nam zasady oraz fluff gry.

Frostgrave - cover

O co chodzi w samej grze?

W dużym skrócie było sobie miasto w bliżej nieokreślonym świecie fantasy, słynące ze swoich magicznych gildii, oraz siedzib uzdolnionych czarodziejów. Jeden z nich przesadził z mocą zaklęcia i sprowadził na miasto potężną śnieżycę, która przykryła je śniegiem na wiele setek lat.

Teraz śniegi puściły i w wymarłym mieście zaroiło się od czarodziejów przeróżnych szkół poszukujących zapomnianych skarbów i artefaktów.

Czego potrzebujemy do gry? Przede wszystkim około 10-12 figurek , oraz kostki K20.

Doświadczenie zbiera czarodziej oraz jego uczeń dla tego są to dwie postacie, o które powinniśmy się postarać w pierwszej kolejności. W opcjonalnych zasadach można jeszcze wynająć kapitana, który również zbiera doświadczenie.

W dalszej kolejności możemy wynająć przeróżnej maści wojaków, z których każdy ma jakieś wyróżniające go zdolności czy cechy. Zatem są złodzieje, tropiciele, wojownicy, barbarzyńcy, rycerze, templariusze, strzelcy itd. Właściwie wszystkie możliwe klasy jakie moglibyśmy sobie wyobrazić w świecie fantasy. Na wyekwipowanie drużyny mamy 500 sztuk złota podobnie jak w Mordheim.

Fajne jest to, że do gry możemy wykorzystywać figurki z innych systemów czy nawet gier planszowych, do czego zachęcają sami wydawcy. Zatem jeśli posiadamy już jakaś bazę figurek z Mordheim, WFB czy LOTRa lub dowolny mix bez problemu złożymy z tego bandę i wyruszymy na wyprawę do magicznego miasta.

Zasady są tak skonstruowane, iż nawet początkujący mag może śmiało mierzyć się z bardziej doświadczonym przeciwnikiem, nawet takim w okolicach 8-10 poziomu.

Sama gra jest bardzo losowa i dosyć szybka. Nasz pokaz trwał około półtorej godziny.

Pomysł na grę i jej otoczka fabularna oraz fakt że możemy w niej używać najróżniejszych figurek powoduje, że gra przypomina gry z lat 80-90 XX wieku i ma taki lekko oldschoolowy sznyt.

Na pierwszy rzut oka Frostgrave wygląda bardzo ciekawie i osobiście nie mogę się już doczekać swojej pierwszej rozgrywki.

W SDK-u rozgrywki zaczęliśmy po Świętach Wielkanocnych, w soboty, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby umówić się z nami na rozgrywkę we wtorek czy niedzielę. Wszystkie bieżące informacje można znaleźć na forum Azylium : http://azylium.vot.pl/ForumsPro/viewforum/f=55.html

Zapraszamy!

 

P.S. Zdjęcia z pokazu można obejrzeć w klubowej Galerii (przyp. red.): http://debowatarcza.vot.pl/spotkania-klubowe/category/267-frostgrave-pokaz-galeria

Szukaj

Ogłoszenia

Spotkania klubowe:

 

Wtorki, od godz. 19:00.

Soboty, od godz. 9:00.

Niedziele, od godz. 11:00.

 

(prosimy o upewnienie się, czy zajęcia w danym terminie nie zostały odwołane)

  

Pokazy i nauka gry:

 

[aktualnie brak zaplanowanych]

 

Warsztaty makietowe:

 

[aktualnie brak zaplanowanych]

 

***

Tu się spotykamy:

 

Staromiejski Dom Kultury w Warszawie,

Sala "Klubowa", I. piętro.

 

***

KLUBOWY KALENDARZ!

Pinterest!

Pinterest

DT na Facebooku

Kto online

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 

Logowanie