Raporty bitewne

Relacja z trzeciej bitwy kampanii noworocznej w SDKu (24.01.2012) [Dwalthrim]

Posłańców Ulryka - bandę najemników z Middenheim  zasilił  wynajęty niziołek Willy Furfoot. Mały zwiadowca po zainkasowaniu z góry opłaty za swoje usługi podzielił się z kapitanem drużyny  Wolfgangiem Todbringerem informacjami o nie do końca zrujnowanym i opuszczonym domu w dzielnicy kupców. Budynku strzegły cztery patrole, które niziołek widział z pewnej odległości samemu zostając nie zauważonym. Plotki głosiły o małym skarbie spoczywającym wewnątrz rezydencji, ale wyznawcy Ulryka po pierwszych tygodniach spędzonych w Mordheim juz dawno przestali wierzyć w góry złota leżące na ulicach Miasta Potępionych. Natomiast dużo ciekawsze okazały sie najświeższe pogłoski mówiące o Siostrach Sigmara, które ponoć również za interesowały się potencjalnym łupem.

Nie dając  długo się namawiać Herr Furfootowi Middenheimerzy ruszyli na nocną wyprawę do kupieckiej dzielnicy. Czas rewanżu za ostatnią porażkę ze służkami Młotodzierżcy był bliski!

Add a comment

Więcej…

Relacja z drugiej bitwy kampanii noworocznej w SDKu (10.01.2012) [Dwalthrim]

Wieści, ze Wolfgang Todbringer zbiera ludzi na wyprawę do Mordheim rozeszły się po Mieście Białego Wilka lotem błyskawicy. Młody szlachcic wiedzial, ze może liczyć na swoich dwóch przyjaciół, którzy byli do bitki i do wypitki, ale oprócz Kurta i Ottha potrzebował jeszcze przynajmniej kilku wojowników. Niebawem zgłosiło się do niego trzech tęgich wojów, a w dniu wymarszu przy bramie południowej czekalo na nich jeszcze dwóch myśliwych, którzy również chcieli wziąć udział w wyprawie do Miasta Potępionych. W Holzbeck dołączyl do nich stary Franz-Josef ze swoją rusznicą "ślicznotką," a w Grimminhagen przygarneli do swojej komapnii syna miejscowego karczmarza - Hansa, oraz jego służkę Gretę. Na Wolfgangu zrobio wrażenie, jak młody Hans rozprawil sie z trzema podpitymi synami rajców, którzy obłapiali Gretę, robiac sobie z niej niewybredne żarty. Chlopak jednemu z nich wybił zęby o blat stołu a drugiemu złamał, rękę. Trzeci z podbitym okiem sypiąc grożbami stryczka i ciemnicy pod adresm Hansa pozbierał swoich towarzyszy i razem pośpiesznie opuścili karczmę. Drużyna z Middenheim stukając o blat cynowymi kuflami i krzycząc głośne "AYE", wyrazila swój podziw dla wyczynu młodzieńca. Obietnica bezpiecznego  opuszczenia miasta, oraz zdobycia bogactwa dość szybko pzrekonała dwójke młodzików do wzięcia udziału w niebezpiecznej wyprawie.

W takim  to składzie dotarli do Mordheim.

Add a comment

Więcej…

Relacja z pierwszej bitwy kampanii noworocznej w SDKu (03.01.2012) [Kapitan Hak]

W ostatni wtorek, tj. 3 stycznia, rozpoczęliśmy w Staromiejskim Domu Kultury nową kampanię w Mordheim. Do SDKu wreszcie zawitałem po dłuższej nieobecności z noworocznym postanowieniem, iż w tym roku będę uczestniczył w grach klubowych częściej niż do tej pory, przy okazji przyczyniając się do uzupełnienia SDKowego zasobu makietowego, o czym pisałem już w dziale "Prace Modelarskie", na niniejszej stronie. Tymczasem przejdźmy jednak do relacji z wtorkowego spotkania...

Add a comment

Więcej…

Zakaźny Sojusz vs. Brodata Inkwizycja

Karnawał Chaosu & Klan Pestilens vs  Łowcy Czarownic& Krasnoludzcy Poszukiwacze Skarbów

Dnia 22.09.2007 na gruncie nowosądeckim spotkały się Nowy Sącz i Warszawa. Z Warszawy nadciągnął iście zakaźny sojusz - Karnawał Chaosu i skaveński klan Pestilens. Miasta bronili zaciekle Łowcy Czarownic i Krasnoludy. Zaczęła się mordercza walka o Wyrdston i chwałę, nieprzerwana nawet nadchodzącą Apokalipsą...

Bandy

Kapitan Hak - Karnawał Chaosu, 9 chłopa 
Skavenblight - Klan Pestilens, 9 chłopa 
Sykstus - Witch Hunters, 10 chłopa
Stecu - Krasnale, 6 chłopa.

Sojusz praworządny miał chyba 6 czy 7 kusz, my zaś poza rzygiem PB nie mieliśmy ŻADNYCH broni strzeleckich!

Graliśmy Wyrdstone Hunt, czy też raczej Polowanie na Niewolnice z naszych turniejowych scenariuszy na Bazyla. Oczywiście graliśmy też na własne Random Happenings z tegoż turnieju, czyli Tabelkę Apokaliptycznych Zdarzeń. Działo się dużo.

A zatem posłuchajcie...

Add a comment

Więcej…

Szukaj

Ogłoszenia

Spotkania klubowe:

 

Wtorki, od godz. 19:00.

Soboty, od godz. 9:00.

Niedziele, od godz. 11:00.

 

(prosimy o upewnienie się, czy zajęcia w danym terminie nie zostały odwołane)

  

Pokazy i nauka gry:

 

[aktualnie brak zaplanowanych]

 

Warsztaty makietowe:

 

[aktualnie brak zaplanowanych]

 

***

Tu się spotykamy:

 

Staromiejski Dom Kultury w Warszawie,

Sala "Klubowa", I. piętro.

 

***

KLUBOWY KALENDARZ!

Pinterest!

Pinterest

DT na Facebooku

Kto online

Naszą witrynę przegląda teraz 112 gości 

Logowanie