Z cyklu "Makiety z SDK" - Zrujnowana katedra Sigmara

Ostatnio brakuje mi figurek do malowania (ale już składam nową bandę do BtB). Nadrabiam brak aktywności figurkowej w makietach. Tę imponującą katedrę zbudował Dwalthrim. Składa się w dużej mierze z resztek makiet do WH40k, które były w SDK nieużywane, a które świetnie nadawały się do tego, by je na taki właśnie cel zagospodarować. Z właściwą sobie inwencją i ułańską fantazją Stasiek dorobił sporo własnych rzeczy - i tych większych, i tych mniejszych ;) Makieta jeszcze przed pomalowaniem była na ostatnim turnieju. Potem zabraliśmy ją do domu, by ją ostatecznie wykończyć. 
 
Tym sposobem dostałam dość wymagającą pod względem detali makietę. Ściany, drzwi i podłoże roją się od różnych szczegółów pochodzenia organicznego, czyli szkieletów i czaszek heretyków oraz mutantów. Musiało ich być sporo w Mordheim, bo zdobią katedrę dość licznie. Można by powiedzieć, że to triumf Sigmara nad Chaosem i herezją... gdyby tylko to nie Sigmar zesłał kometę, która to wszystko rozwaliła. 
 
Ambona i fragment ołtarza (ten na bazie części z Anvil of Doom) są ruchome, choć nie wiem, czy nie zostaną przyklejone na stałe, bo przechowywanie makiet w SDK ostatnio stało się trudne ze względu na ich ilość, a upychanie służy niestety gubieniu różnych części i niszczeniu się terenów. 
 
Na drzwiach proponowane przez Tomka "heretyckie tezy". Stasiek z zapałem poparł ten pomysł, a ja go zrealizowałam ;) Trudno powiedzieć, co tam sobie heretycy umyślili, bo kometa spadła także na nich... ale widać, że wyznawcy Sigmara czasem spotykali się ze sprzeciwem. 
 
A teraz dość gadania - zapraszam do oglądania :)
 
 alt
 
alt
 
alt
 
alt
 
alt
 
alt
 
alt
 
alt
 
alt
 
alt
 
alt
 
alt
 
alt
 
alt
 
alt
 
alt

Szukaj

Ogłoszenia

Spotkania klubowe:

 

Wtorki, od godz. 19:00.

Soboty, od godz. 9:00.

Niedziele, od godz. 11:00.

 

(prosimy o upewnienie się, czy zajęcia w danym terminie nie zostały odwołane)

  

Pokazy i nauka gry:

 

[aktualnie brak zaplanowanych]

 

Warsztaty makietowe:

 

[aktualnie brak zaplanowanych]

 

***

Tu się spotykamy:

 

Staromiejski Dom Kultury w Warszawie,

Sala "Klubowa", I. piętro.

 

***

KLUBOWY KALENDARZ!

Pinterest!

Pinterest

DT na Facebooku

Kto online

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 

Logowanie