Renowacja makiet z SDQ part. V

"Wreszcie-nareszcie!" możnaby rzec, udało mi sie zakończyć prace nad tuningiem dwóch kolejnych domków, które odziedziczyliśmy w SDK-u niejako w spadku jeszcze ze starych "twierdzowych" zasobów.
 
Trochę to trwało z kilku różnych powodów. Raz, że koncept zmieniał się w trakcie procesu twórczego, dwa: sprawy przyziemne typu rodzina i praca, a trzy: iście techniczne, poczynając od braku materiałów, a skończywszy na tym, że warsztat makietowy mam w Komorowie u rodziców. Zatem nad makietami pracuję tak naprawdę po trochu z doskoku.
 
Makiety swoje przeszły, najpierw pocinali na nich "Twierdzowcy", a później my. Zaliczyły również parę turniejów, które organizowaliśmy w SDK-u.
Generalnie podstawki miały zrobione z tektury modelarskiej, która pomimo zapiaskowania wikolem na przestrzeni lat się wypaczyła. Podłogi były zrobione również z tej samej tektury maźniętej na brązowo lub nie było ich wcale. Dachówki się sypały, brak jakichkolwiek detali itd. Jednym słowem makietowa padaka, którą od wylądowania w koszu dzielił już tylko jeden krok.
 
Domki zgarnąłem podczas porządkowania SDK-ch szaf ze starych makiet. Trochę czasu przeleżały w jakimś zapomnianym kącie mojego warsztaciku. Wypłynęły po wakacjach, zatem prace nad nimi zacząłem prawdopodobnie wczesną jesienią. Przewertowałem większość archiwum z fotorelacjami z klubowo-turniejowych spotkań i znalazłem tylko dwa zdjęcia, na których +/- widać te domki jeszcze w jako takim stanie przed moimi przeróbkami. 
 
Na pierwszym zdjęciu domek znajduje się pomiędzy wieżą i świątynią:
 
alt
 
Drugi z domków znajduje się w lewym górnym rogu poniższego zdjęcia:
 
alt
 
W pierwszej kolejności zmieniłem tym makietom podstawki na bardziej wytrzymałe, używając do tego klasycznej dykty zdjętej ze słupa po lokalnych wyborach samorządowych.
Następnie dorobiłem tu i ówdzie ściany, wykorzystując tekturę modelarską grubości ok 2-3 mm. 
Gdy miałem już zrobione wszystkie ściany z powycinanymi oknami, wziąłem się za robienie podłóg, schodów i taraso-balkonów. Zostało mi jeszcze dorobienie klimatycznych detali z wykorzystaniem żywicznych odlewów oraz bitsów.
Na koniec makiety zostały zapiaskowane wikolem z piaskiem.
 
Pierwsza z nich dostała roboczą nazwę "Sigmar's gate". W chwili obecnej wygląda następująco:
 
alt
alt
alt
alt
 
Ukrzyżowany i nadziany włócznią dwugłowy mutant-heretyk jest ponawiercany i przytwierdzony do rusztowania na solidne piny. Więc raczej nigdzie nie zwieje w trakcie klubowych rozgrywek.
 
alt
alt
alt
 
Drugi z domków dostał również ciekawy element, a mianowicie zwalony komin, po którym figurki będą mogły wchodzić na piętro budynku.
 
alt
alt
alt
alt
alt
alt
 
Zarwane schody, które powinno się traktować jako trudny teren lub używać ich tylko po udanym teście Inicjatywy.
 
alt
alt
alt
alt
 
Klimatyczny kominek z zawieszonymi pamiątkami po pradziadku, który to "pod Cesarzem Magnusem bić chaośników w Kislevie chadzał."
 
alt
 
Drzwiczki do piecyka zrobiłem ze starej karty sim.
 
I teraz najfajniejsza opcja, czyli jak możemy obie makiet połączyć we wspólną-grywalną całość:
 
alt
alt
alt
alt
 
I na koniec z pozostałości podłóg ze starych makiet zrobiłem wąska kładkę, która mieści się na te balkoniko-tarasy:
 
alt
alt
 
Podsumowując, rad jestem, iż makiety te nie poszły na przemiał i do śmieci. Wydaje mi się, że wyszły z nich całkiem zacne i grywalne tereny z klimatycznymi smaczkami. 
Wniosek jest jeden - zanim coś z naszych makietowych zasobów  wyrzucimy, warto się jednak zastanowić, czy aby przypadkiem nie da rady czegoś tam przerobić i jeszcze wycisnąć, dając tym samym starej makiecie zupełnie nowy wygląd i życie.
 
Mam nadzieję, że kolejne przeróbki Wam się spodobały i uszczkniecie jakieś pomysły i rozwiązania dla siebie.  
 
Makiety zapewne teraz powędrują do klubu, gdzie w trakcie warsztatów zostaną pomalowane, a ja tymczasem zaczynam się rozglądać po warsztacie za kolejnymi ofiarami skalpela i kleju. ;)

Szukaj

Ogłoszenia

Spotkania klubowe:

 

Wtorki, od godz. 19:00.

Soboty, od godz. 9:00.

Niedziele, od godz. 11:00.

 

(prosimy o upewnienie się, czy zajęcia w danym terminie nie zostały odwołane)

  

Pokazy i nauka gry:

 

[aktualnie brak zaplanowanych]

 

Warsztaty makietowe:

 

[aktualnie brak zaplanowanych]

 

***

Tu się spotykamy:

 

Staromiejski Dom Kultury w Warszawie,

Sala "Klubowa", I. piętro.

 

***

KLUBOWY KALENDARZ!

Pinterest!

Pinterest

DT na Facebooku

Kto online

Naszą witrynę przegląda teraz 96 gości 

Logowanie