O Klubie

Opis Klubu

Klub Gier Bitewnych „Dębowa Tarcza” zrzesza miłośników gier bitewnych, strategicznych i logicznych. Za cel postawiliśmy sobie stworzenie przestrzeni dla osób szukających oderwania od codzienności i relaksu w grach towarzyskich.

Specjalizujemy się w grach bitewnych małego formatu (z ang. Skirmish Games), w których każdy z graczy prowadzi niewielką drużynę lub oddział ku zwycięstwu. W trakcie cyklicznych, cotygodniowych spotkań gramy w systemy fantasy jak i science fiction. Obecnie skupiliśmy się głównie na tytułach takich jak: "Mordheim", "Kill Team", "Frostgrave", "Gorkamorka" i "Space Hulk". Nieustannie testujemy i wprowadzamy nowe gry.

W każdy wtorkowy wieczór, oraz weekendowe popołudnia odbywają się spotkania, w których uczestniczą zarówno nowi, dopiero uczący się gracze, jak i zwycięzcy wielu turniejów. Preferujemy tryb kampanii, która oferuje więcej radości z gry niż pojedyncze bitwy. Rozgrywaliśmy zarówno kampanie krótkie, jak i dłuższe, trwające nawet po kilka miesięcy. Do gry można jednak dołączyć w każdym momencie, niezależnie od stopnia zaawansowania kampanii i umiejętności gracza. Osoby, które nie posiadają swoich figurek i podręczników z zasadami, mogą liczyć zawsze na pomoc innych graczy.

We współpracy z klubem „Twierdza” działającym w Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie organizujemy turnieje gry „Mordheim” będące obecnie w Polsce ewenementem, jeśli chodzi o regularność i frekwencję. Posiadamy stałych sponsorów, dzięki którym żaden uczestnik turnieju nie wraca do domu z pustymi rękami. Staramy się zawsze zachować miłą atmosferę i kładziemy nacisk na kulturę gry nawet podczas bardzo emocjonujących potyczek.

Jesteśmy także zapalonymi hobbystami – naszą pasją jest malowanie figurek, tworzenie nowych makiet i renowacja starych. Nasze zasoby makietowe wciąż rosną i sprawiają, że zarówno zwykła gra, jak i turniejowa potyczka nabierają wyjątkowego klimatu. Zaczęliśmy także tworzyć kolekcję wspólnych klubowych figurek – głównie potworów i bohaterów specjalnych - która ma za zadanie ułatwić i ubarwić rozgrywki w klubie.
Add a comment

Czas i miejsce spotkań

{jcomments off}
Spotkania Klubu Gier Bitewnych Dębowa Tarcza
odbywają się w następujących terminach:

Wtorki, od godz. 19:00.
Soboty, od godz. 9:00.
Niedziele, od godz. 11:00.

i w następującym miejscu:

Staromiejski Dom Kultury
Rynek Starego Miasta 2
Sala Klubowa, I piętro

W razie wątpliwości w kwestii dojazdu polecamy serwis JakDojadę.pl.

* - Celem upewnienia się, czy dane spotkanie nie zostało z jakiś przyczyn odwołane, zapraszamy na forum Azylium, do tematu klubowego, w którym umawiamy się na cotygodniowe granie.

Staromiejski Dom Kultury (pierwszy budynek od prawej):
Staromiejski Dom Kultury
Add a comment

Spotkania klubowe:

Wtorki, od godz. 19:00.

Soboty, od godz. 9:00.

Niedziele, od godz. 11:00.

(prosimy o upewnienie się, czy zajęcia w danym terminie nie zostały odwołane)

Pokazy i nauka gry:

[aktualnie brak zaplanowanych]

Warsztaty makietowe:

[aktualnie brak zaplanowanych]

Tu się spotykamy:

Staromiejski Dom Kultury w Warszawie,

Sala "Klubowa", I. piętro.

KLUBOWY KALENDARZ!

Pinterest!