Kuźnia Dwalthrima

Elf Mage [wip]

Kolejnym Najemnym Ostrzem - wipem jest Elficki Mag. Użyłem figurki z armii Wysokich Elfów bodajże z V czy VI. ed.

Miecz z prawej ręki zastąpiłem bitsami jakie mi zostały  swego czasu po malowaniu  na zamówieniu regimentu łuczników HE.

 

A  o to i Mag we własnej osobie:

 

Zapomniałem nadmienic, że ręka z laską jest na konkretnych pinach więc jestem spokojny o los figurki w wirze zmagań kołchozowo-turniejowych. Zazwyczaj staram się nie składać figurek w taki sposób, aby dzierżyły cokolwiek w górę, gdyż moze to skutecznie uniemożliwiac przemieszczanie figurki wewnątrz budynków. Po skonwertowaniu tego elfa miałem podejrzenia, że może tak być w przypadku i tego czarodzieja. Jednak okazało sie, ze elfy są faktycznie gibkie, więc mag mieści sie jak dotąd wszędzie gdzie go przymierzałem ;) .

 

Add a comment

Empire Assassin [wip]

 

Miały być pomlowane modele Łowców Czarownic ale przedświąteczny rozgardiasz skutecznie uniemożliwił mi dokończenie zaczetych w listopadzie modeli.

 

Natomiast w tak zwanym międzyczasie zmajstrowałem paru Hired Swordów. Jako pierwszego postanowiłem zaprezentować Wam Imperialnego Assassina. Użyłem championa z  Dogs of War "Vespero's Vendetta" (ten środkowy ;) ):

 

Normalnie pewnie miałbym trochę oporów przed przerabianiem tej figurki, ale traf chiał, że zakupiłem tegoż jegomościa na allegro za dośc śmieszne pieniądze. Właściciel nie za bardzo wiedział co sprzedaje i opchnął mi go jako nieudaną konwersję. Dzięki temu figurka nie miała ręki dierżącej sztylet. Zmieniłem mu jescze ustawienie ręki z mieczem, a anstępnie dorobiłem łapkę z pistoletem strzałkowym tak jak ma ów pan w swoich zasadach. Na chwilę obecną prezentuje sie następująco:

Malownie to bedzie juz chyba czysta przyjemnosć :) .

Add a comment

Witch Hunterzy - WIP'ów C.D

Na jakis czas prace nad Łowcami Czarownic mam skończoną. Trochę się nauczyłem, wiem na co bardziej zwracać uwagę, więc moze w przyszłości zmajstruje sobie jeszcze z jednego WH dla podsumowania całosci.

Na początek poprawiłem kapelusz Łowcy z garłaczem przez oskalpowanie go. Teraz wygląda następująco:

 

 

Dokończyłem również trzeciego Łowcę z "Frenzy". Pomysł był taki, aby gość miał przy sobie młotek, gdyż z taką dodatkową bronia zawyczaj biegają po stole moi WH.  W weekend skończylem konwertowanie takiego modelu, który tak szarżuje:

 

Do zrobienia powyższego pana użyłem mixu bitsów imperialno-krasnoludzkich, oraz masy papierowej na podstawce ;). Korpus pochodzi bodajze od V.ed greatsworda z Imperium.

Może troche za duża wyszła mi klamerka u paska i bufiasty rękaw na ramienu z młotkiem ale w końcu na czymś trzeba się uczyć. Zresztą w realu wydaja sie być trochę mniejsze niz na zdjęciach.

Mam nadzieję, ze tymi trzema zaprezentowanymi Łowcami pokazałem początkujacym graczom Mordheim, że przy chęciach i włożonej pracy można dość tanim kosztem stworzyć swoich własnych i unikatowych bohaterów.

Zapraszam do komentowania tutaj lub w moim temacie figurkowym na FORUM.

Add a comment

Roadwarden [wip]

 

Kolejną figurką, którą skończyłem na dniach przy okazji prac nad Witch Hunterami jest Roadwarden - czyli najemny Strażnik Dróg. Jako baza do konwersji posłużył mi stary imperialny champion konnych pistoliersów. Konik pochodzi z plastikowego boxa imperialnych Outriders.

Po użyciu odrobiny masy modelarskiej, krasnoludzkich i undeadzkich bitsów oraz odlewu beczki na podstawce mój nowy najemnik prezentuje się w tej chwili następująco:

 

 

Mam nadzieję, ze się Wam podoba. W przyszłości pewnie jeszcze zmajstruje jakiegoś Roadwardena bazując całkowicie na Outridersach, chyba że w moje krasnoludzkie łapska wpadnie jakiś ciekawy metal ;) .  Zapraszam do komentowania.

Add a comment
Więcej artykułów…

Szukaj

Ogłoszenia

Spotkania klubowe:

 

Wtorki, od godz. 19:00.

Soboty, od godz. 9:00.

Niedziele, od godz. 11:00.

 

(prosimy o upewnienie się, czy zajęcia w danym terminie nie zostały odwołane)

  

Pokazy i nauka gry:

 

[aktualnie brak zaplanowanych]

 

Warsztaty makietowe:

 

[aktualnie brak zaplanowanych]

 

***

Tu się spotykamy:

 

Staromiejski Dom Kultury w Warszawie,

Sala "Klubowa", I. piętro.

 

***

KLUBOWY KALENDARZ!

Pinterest!

Pinterest

DT na Facebooku

Kto online

Naszą witrynę przegląda teraz 59 gości 

Logowanie