Banda Łowców Czarownic, wipy Myszona

Bandę Szymona skończyłemjuż dobre pół roku temu, jednakże dopiero teraz zmobilizowałem się do porobienia jej zdjęć i zaprezentowania wam efektu końcowego.
Myszon miał w sumie niezłego farta, gdyż zdecydował sie na skompletowanie Łowców Czarownic parę miesięcy przed zamknięciem linii Specialist Games przez GW, w związku z czym nie miał problemów z zamówieniem podstawowego boxa WitchHunterów. Figurki trafiły do mnie wraz z zapytaniem czy nie mam w swoich zbiorach zbędnych modeli, które mogły by uzupełnić jego póki co nieliczną kompanię. Tak w telegraficznym skrócie narodził się ten projekt.
 
 
Po przeszukaniu mojego warsztaciku oraz zapasów w tym  walizek na figurki, pudełek, szuflad i in zakamarków wyselekcjonowałem grupę figurek, którcyh część była pouszkadzana, niektóre były nagrodami na turniejach, a inne po prostu mi się powtarzały lub były jakimiś odlewami, któe wpadły mi przy okazji zakupów na allegro. Łączyła je jedna cecha - wszystkie walały mi sie bez ładu i składu i nie miałem zbytnio żadnego sensownego pomysłu co z nimi zrobić. Nastąpił twórczy recycling tychże modeli, godziny konwersji oraz modelowania.
 
Prezentację zaczniemy moze od piesków. Jeden jest z podstawowego pudełka, a dwa z Chronopii:
 
alt
alt
 
Jedną z podstawek musialem ciut wydłużyć - odwieczny problem przy psach z Chronopii.
Nastepny był na warsztacie dodatkowy zealot zrobiony z imperialnego  obsługanta działa, inspirowany tzw "panem pacynką" z podstawowego pudełka:
 
alt
alt
alt
 
Jaki ojciec taki syn ;) .
I zbiorowe foto zealotów:
 
alt
alt
 
Kolejni byli flagllanci, dwóch z pudełka WH i trzech z V.ed WFB:
 
alt
alt
 
I tym samym przyszła kolej na bohaterów. Kapłan został skonwertowany ze ściborowego miecznika:
 
alt
alt
 
 
alt
 
No i jest jeszcze odlew Łowcy z Questa, który najprawdopodobniej był zakupiony przezemnie lata temu z jakimś figurkowym szrotem na alledrogo.
alt
 
Jest jeszcze Johan z DoW:
alt
 
  Oraz dwóch klasycznych Łowców z pudełka:
alt
 
A oto wspomniani herosi w komplecie:
 
alt
 
Na deser zostałjeszcze kompet najemników.
Elf Ranger okrzyknięty przez Myszona rckmanem z lat '80-ch:
 
altalt
 
Halfling Kucharz - przerobiony z obsługanta od imperialnego Halfling Hotpot'a :
 
alt
alt
 
Zabójca Trolli:
 
altalt
 
 
Tileański Strzelec, zrobiony z kolejnego obsługanta działa z Imperium:
 
alt
alt
 
 
Freelancer zrobiony z bretońskiego Tristana Trubadura:
 
alt
alt
alt
 
I zbiorowe foto Najemnych Ostrzy:
 
alt
 
Wiem, że Szymon ma jeszcze dwie figurki do tej bandy ale od pół roku nie odezwał się do mnie w tej kwestii, więc zakałdam że sobie z ich zapodstawkowaniem już jakoś tam poradzi :) .
Co do malowania to pozostawiam je po stronie  Myszona, więc nie wiem czy będzie to robił sam czy komuś je zleci. W każdym razie z pewnością będzie miał fajną i unikatową bandę, gdy w końcu odbierze odemnie te figurki. Po więcej szczegółowych zdjęć tejże bandy zapraszam do MOJEGO_ALBUMU_G+.
 
Wszystkie figurki są porządnie przypinowane i chyba fajnie pokonwertowane. Mam nadzieję, że moje konwersje się wam spodobały i kogoś zainspirują do własnych prac. Przy okazji robienia tej bandy, zauważyłempewną tendencję  odnośnie podstawek - gdy robię coś na zamówienie robię je wybajerzone, a przy własnych kombinuje już troche mniej. ;)
Generalnie jestem zadowolony z efektu końcowego, a zwłaszcza z dania drugiego życia mocno pokiereszowanym figurkom takim jak imperialni obsługanci, elficki scout czy bretoński trubadur -Tristan. Polecam przeglądać co jakis czas własne zasoby figurkowe, gdyż można dokonać dziwnych odkryć lub wpaść na zaskakujące pomysły!

Szukaj

Ogłoszenia

Spotkania klubowe:

 

Wtorki, od godz. 19:00.

Soboty, od godz. 9:00.

Niedziele, od godz. 11:00.

 

(prosimy o upewnienie się, czy zajęcia w danym terminie nie zostały odwołane)

  

Pokazy i nauka gry:

 

[aktualnie brak zaplanowanych]

 

Warsztaty makietowe:

 

[aktualnie brak zaplanowanych]

 

***

Tu się spotykamy:

 

Staromiejski Dom Kultury w Warszawie,

Sala "Klubowa", I. piętro.

 

***

KLUBOWY KALENDARZ!

Pinterest!

Pinterest

DT na Facebooku

Kto online

Naszą witrynę przegląda teraz 57 gości 

Logowanie