Relacje modelarskie

 

Rozbity lądownik - część 2.

Prezentowane dziś modele są kontynuacją serii makiet wykonanych z części pozostałych po połamanym promie kosmicznym. Po dodaniu kilku drobnych elementów plastikowych, garści kamieni i piasku oraz parunastu pociągnięciach pędzla z garści pozornie nieprzydatnych rzeczy powstały makiety do gier towarzyskich.
Przedstawiamy kolejne części rozbitej maszyny, zakopanej w gorących piaskach zapomnianej przez ludzkość planety.
Add a comment

Więcej…

Rozbity lądownik - część 1.

Już prawie pół roku temu rozpoczęliśmy przygodę z grą Kill Team, której fabuła osadzona jest w mrocznych i burzliwych realiach Warhammera 40 000. Sama gra jest bardzo dynamiczna więc wymaga dużej uwagi graczy, gdyż łatwo o popełnienie nieodwracalnych błędów i zaprzepaszczenie zwycięstwa.

Z czasem, wraz z kolejnymi rozegranymi bitwami na znanych stołach i makietach naszła nas ochota na dodanie nowych elementów. Zbudowaliśmy rodzinę tematycznych makiet, które można wykorzystywać jednocześnie lub pojedynczo, jako obiekty specjalne. Modele z powodzeniem mogą zostać wykorzystane także do innych systemów futurystycznych lub współczesnych, gdyż nie występują na nich detale osadzające je tylko w jednym świecie lub grze.

Prezentowany komplet makiet zrealizowanych został z pozostałości po modelu lądownika. Za pomocą podstawowych technik modelarskich oraz z użyciem ogólnodostępnych materiałów, szczątki plastikowego modelu przemienione zostały w ciekawe i grywalne tereny.

Zapraszamy do obejrzenia galerii w której prezentujemy pierwsze dwie makiety.

Add a comment

Więcej…

Kill Team – renowacja kartonowych makiet - podsumowanie

W poprzednich artykułach prezentowaliśmy Wam odświeżone makiety pochodzące z gry „Necromunda”. Dziś zapraszamy do obejrzenia modeli zestawionych ze sobą na stole do gry w Staromiejskim Domu Kultury...
Add a comment

Więcej…

Kill Team - renowacja kartonowych makiet cz.2

Niedawno prezentowaliśmy wam pierwszą część rozpoczętej renowacji makiet do futurystycznych systemów bitewnych. Teraz pora na kolejną garść makiet z podstawowego zestawu gry „Necromunda”.

Tak jak poprzednio makiety składają się z plastikowych ścianek będących modułowymi łącznikami oraz kartonowych kładek, ścian i elementów małej architektury. Wszystko utrzymane w stylistyce świata Warhammer 40 000.

Renowacja polegała na sklejeniu złożonych modeli. Umieszczeniu ich na sztywnych i lekkich podstawach wykonanych z PCV spienionego oraz pomalowaniu plastikowych łączników na kolor stalowy z dodatkiem korozji.

Poniżej prezentujemy kolejne makiety po renowacji.
Add a comment

Więcej…

Kill Team – renowacja kartonowych makiet cz. 1

Z okazji rosnącego zainteresowania grą „Kill Team” oraz rozpoczętą kampanią postanowiliśmy wyciągnąć na światło dzienne głęboko zabunkrowane i zapomniane makiety do systemów futurystycznych.
 
Na pierwszy ogień klubowej renowacji poszły makiety z podstawowego zestawu do gry „Necromunda” z 1995 r. W zestawie zawarte było wszystko, co potrzebne do rozpoczęcia przygody z ta grą. Podręczniki z zasadami, modele dla dwóch frakcji oraz zestaw modułowych makiet. Modele futurystycznej architektury z powodzeniem będą służyły w nowych grach bitewnych.
 
Makiety zostały bardzo sprytnie wymyślone, dając szansę na różnorodne składanie i szybkie rozkładanie. Umożliwiając tym samym budowę piętrowych budynków i ich demontowania do przechowywania w płaskim pudełku. W skład elementów wchodzą plastikowe ścianki będące modułowymi łącznikami oraz kartonowe kładki, poziomy pięter oraz elementy małej architektury. Wszystko utrzymane w stylistyce świata Warhammer 40 000.
Add a comment

Więcej…

Więcej artykułów…

Szukaj

Ogłoszenia

Spotkania klubowe:

 

Wtorki, od godz. 19:00.

Soboty, od godz. 9:00.

Niedziele, od godz. 11:00.

 

(prosimy o upewnienie się, czy zajęcia w danym terminie nie zostały odwołane)

  

Pokazy i nauka gry:

 

[aktualnie brak zaplanowanych]

 

Warsztaty makietowe:

 

[aktualnie brak zaplanowanych]

 

***

Tu się spotykamy:

 

Staromiejski Dom Kultury w Warszawie,

Sala "Klubowa", I. piętro.

 

***

KLUBOWY KALENDARZ!

Pinterest!

Pinterest

DT na Facebooku

Kto online

Naszą witrynę przegląda teraz 58 gości 

Logowanie