Narracyjna kampania Mordheim w SDK (2014 r.) - historia #6

Odgłosy walki poprowadziły ich w głąb miasta. Na niewielkim wzniesieniu, otoczonym zabarykadowanymi ulicami, znajdowała się zrujnowana wieża. Z naprzeciwka, z utrzymanego w zaskakująco dobrym stanie zajazdu wylewała się horda szczuroludzi.
- Tą drogą dojdą do łodzi - warknął Hrólf, wyciągając topór. Reszta klanu dopiero rozładowywała łódź i rozbijała obozowisko. Svein i Porunn zajęli pozycję w ruinach budynku, ich łuki miały zapewnić reszcie klanu osłonę. Pozostali ruszyli do przodu, odciąć szczuroludziom drogę. Skądś, z drugiej strony wieży doszły ich odgłosy walki i okrzyki, w znajomym języku.
- Kislevici - rzucił Ragnarr - Trzymajcie się od nich z dala, najpierw zabezpieczymy obóz i rozejrzymy się.
Ansgar wyszeptał modlitwę do Ulrica, zwykle pozwalała mu przyjąć postać wielkiego białego wilka, awatara Ulrica. Ostatnimi czasy jednak przemiana była zaburzona, Ulfwerenar, tak norsemeni nazywali pół-ludzi, pół-wilki. Wciąż miał nadzieję, że to znak szczególnej łaski od Ulrica, nagroda za to, że nie utracił wiary, nie uległ wpływom pogańskich bogów Ragnarra i reszty, ani tym bardziej wpływom mrocznych potęg...
Walka nie trwała długo, szczuroludzie zawrócili i uciekli. Niestety w krótkim starciu poległ Igolf, jego duch ucztuje już przy stole przodków. Zgodnie z rozkazem jarla banda wycofała się, unikając walki z Kislevitami. Gospodarowie są bitnym ludem, a norsi nie spodziewali się ich tak daleko na południu. Bez zwiadu i zaciągnięcia języka nie było sensu ryzykować.

Szukaj

Ogłoszenia

Spotkania klubowe:

 

Wtorki, od godz. 19:00.

Soboty, od godz. 9:00.

Niedziele, od godz. 11:00.

 

(prosimy o upewnienie się, czy zajęcia w danym terminie nie zostały odwołane)

  

Pokazy i nauka gry:

 

[aktualnie brak zaplanowanych]

 

Warsztaty makietowe:

 

[aktualnie brak zaplanowanych]

 

***

Tu się spotykamy:

 

Staromiejski Dom Kultury w Warszawie,

Sala "Klubowa", I. piętro.

 

***

KLUBOWY KALENDARZ!

Pinterest!

Pinterest

DT na Facebooku

Kto online

Naszą witrynę przegląda teraz 71 gości 

Logowanie